Opis oferty
Wspólne odkrywanie nauki i rozbudzenie pasji do odkrywania podczas wizyty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (możliwość wyboru tematyki warsztatów). A podczas spaceru urokliwą starówką Torunia zobaczymy średniowieczny zespół miejski – jedno z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
- wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie rozbudzamy u dzieci pasję do odkrywania i poznawania poprzez udział w różnorodnych warsztatach (do wyboru):
- warsztat „Wywody na temat wody” dla uczniów klas 1-5
– ciekawe rozważania na temat niezbędnym elementu do życia na naszej planecie, jakim jest woda. Uczestnicy dowiedzą się o jej najważniejszych właściwościach oraz będą mieli okazję wykonać kilka wodnych doświadczeń pozwalających lepiej zrozumieć jej naturę, a także zapoznać się z fauną i florą wodnych ekosystemów. Podstawa programowa: określanie warunków życia w wodzie i wskazywanie przystosowania organizmów do środowiska życia. Rozpoznawanie i wyróżnianie cech ekosystemu. Rozpoznawanie popularnych gatunków roślin i zwierząt.
- warsztat „Pracownia eksperymentów” dla uczniów klas 1-5
– uczniowie uczestniczą w praktycznych eksperymentach, lecz w formie zabawy. Samodzielne wykonają doświadczenia, które stają okazją do zdobywania i odkrywania w sobie pasji uczenia się. Warsztat rozwija umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Pokazuje uczniom, że wiedzę można czerpać nie tylko z książek, ale z całego otaczającego nas świata. Podstawa programowa: wykonywanie eksperymentów i doświadczeń, formułowanie wniosków i spostrzeżeń. Stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas obserwacji i doświadczeń przyrodniczych. Przedstawianie nazwy przyrządów stosowanych w poznawaniu przyrody, określanie ich przeznaczenia.
- warsztat „Rzuć okiem na oko” dla uczniów klas 1-5
– uczestnicy przeżyją niezapomnianą podróż w głąb ludzkiego oka: dowiedzą się, w jaki sposób działają nasze oczy. Jak to możliwe, że widzimy rozmaite obrazy? Na warsztatach uczniowie wykonają doświadczenia, poznają i zrozumieją niektóre sekrety ludzkiego oka, którym człowiek poznaje otaczający go świat. Dowiedzą się, jak działa soczewka oraz dlaczego jesteśmy w stanie dostrzec aż tyle kolorów i ich odcieni. Poznają też wiele ciekawostek ze świata zwierząt dotyczących niezwykłych oczu i sposobów widzenia. Podstawa programowa: rozwijanie świadomości zdrowotnej w zakresie higieny, pielęgnacji ciała, odżywiania się i trybu życia; wskazywanie na planszy, modelu lub własnym ciele narządów zmysłów; poznanie podstawowych zasad ochrony zmysłów wzroku i słuchu; wykorzystanie zmysłów niezbędne do prowadzenia obserwacji przyrodniczych (sposoby poznawania przyrody).
- dla klas 5-8 – możliwość skorzystania z pracowni biologicznej (warsztaty „Walka o przetrwanie”, „Osmoza bez tajemnic”) lub pracowni fizycznej (warsztat „Zabawy z ciśnieniem”, „Fizyka w balonie”).
- zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta m. in.: Dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, Katedrę św. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika, „pręgierz” osiołek, czy Ratusz Staromiejski
Cena
- od 66 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników
- od 71 PLN/os przy grupie powyżej 40 uczestników
- od 84 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników
Uwagi
Powyższa oferta jest propozycją wycieczki. Na Państwa życzenie możemy dostosować program do indywidualnych potrzeb bądź przygotować całkowicie nową ofertę.
Galeria
Program
Przykładowy program wyjazdu:
- 08:00 – wyjazd z miejsca zbiórki
- 09:00 – przyjazd do Torunia
- 09:00 – 12:00 – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (zwiedzanie i warsztaty)
- 12.00 – 12.30 – przejście na Stare Miasto
- 12.30 – 14:30 – zwiedzanie Starego Miasta w Toruniu
- 14:30 – wyjazd
- 15:30 – powrót na miejsce zbiórki
Świadczenia
Cena zawiera
- transport komfortowym autokarem
- program pobytu
- opieka pilota
- opieka miejscowego przewodnika
- miejsca gratis dla opiekunów (1 na 15 uczestników)
- rezerwacja wstępów
- bilety wstępu (Centrum Nowoczesności – zwiedzanie i warsztaty)
- wszystkie opłaty drogowe i parkingi
- ubezpieczenie NNW – 10.000 zł, KL – 500 zł
Cena nie zawiera
- atrakcji dodatkowo płatnych (pamiątek ze sklepiku muzealnego – koszt od kilku- do kilkunastu złotych)
- kosztów obiadu (możliwość zamówienia na życzenie);
Atrakcje w cenie wyjazdu
- wyszczególnione w opisie oferty;
Zakwaterowanie
Inne atrakcje w okolicach
- Planetarium, gdzie odkryjemy tajemnice otaczających nas planet i gwiazd;
- Muzeum Piernika – spotkanie z tradycją wypieku toruńskiego piernika (możliwość samodzielnego ich przygotowania i konsumpcji), historią miasta i średniowieczną kulturą i językiem;
- Muzeum Etnograficzne – poznanie elementów kultury ludowej, warsztaty w Parku Etnograficznym, gdzie znajdują się zabytki architektury drewnianej z najbliższych regionów etnograficznych.