Opis oferty
Wspólne odkrywanie przeszłości górnictwa. Przygotowane scenariusze zajęć pozwolą uczestnikom poznać historię podziemnego górnictwa węgla brunatnego oraz przyrodę Borów Tucholskich w ciekawy i atrakcyjny sposób.
- dla klas 4-6: poszukiwanie skarbu górnika Wilhelma Krügera – gra terenowa, której celem jest odnalezienie skarbu z wykorzystaniem specjalnie opracowanych kart gry. Zabawa jest połączona ze ścieżką przyrodniczo-historyczną oraz urządzeniami audioprzewodnika, dzięki którym uczestnicy usłyszą głosy zwierząt i ptaków zamieszkujących Bory Tucholskie, poznają ich zwyczaje oraz ciekawostki dotyczące ich życia oraz dźwięki przeszłości jedynych w Polsce podziemnych kopalń węgla brunatnego.
- dla klas 7-8: zespołowa gra terenowa „Znajdź pracę w kopalni” integrująca grupę i wykorzystująca zdobyte w trakcie wizyty umiejętności praktyczne i wiedzę w zakresie matematyki, fizyki, chemii, biologii i techniki.
- gry odwołują się do historii górnictwa, górników i przyrody Borów Tucholskich. Wykorzystują i wzmacniają umiejętności poruszania się i orientacji w terenie, rozwiązywania zagadek oraz praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy;
- spotkanie ze Skarbnikiem, duchem kopalni, który opowie dzieciom o górnictwie, górnikach i pokaże kopalnię;
- warsztaty z tworzenia galowego nakrycia głowy górnika – czako (dla klas 4-6) oraz warsztaty z kowalstwa lub tworzenia biżuterii z wełny i filcu (dla klas 7-8);
- interaktywna przygoda w Starej Maszynowni – makieta Górniczej Wioski w Borach Tucholskich sprzed 100 lat. Uczestnicy poznają opowieści o historii górnictwa, rodzajach kopalin, sposobach docierania do węgla. Makieta posiada dużą ilość ruchomych elementów, panele tematyczne i wzbogacona jest o efekty dźwiękowe i świetlne.
- zabawy, w których dzieci sprawdzą się w starych, tradycyjnych grach m.in. toczenie felgi, zbijak, labirynt kulkowy, strzelanie z procy do puszek. W razie niepogody – zajęcia w pomieszczeniach.
- ścieżka bosego Antka – sensoryczna ścieżka zmysłów, czyli spacer po szyszkach, węglu brunatnym, mchu;
- wiejska zagroda, gdzie dzieci spotkają się ze zwierzętami domowymi Górniczej Wioski;
- obiad jedno- lub dwudaniowy lub ognisko;
Cena
- od 105 PLN/os przy grupie powyżej 45 uczestników;
- od 125 PLN/os przy grupie powyżej 35 uczestników;
- od 145 PLN/os przy grupie powyżej 30 uczestników;
Uwagi
Powyższa oferta jest propozycją wycieczki. Na Państwa życzenie możemy dostosować program do indywidualnych potrzeb bądź przygotować całkowicie nową ofertę.
Galeria
Program
Przykładowy program wyjazdu:
- 08:00 – wyjazd z miejsca zbiórki
- 09:15 – przyjazd do Górniczej Wioski
- 09:30 – 11:30 – ścieżka edukacyjna i warsztaty
- 11.30 – 12.00 – obiad
- 12.00 – 13:30 – warsztaty i zabawy
- 13:30 – wyjazd
- 14:45 – powrót na miejsce zbiórki
Świadczenia
Cena zawiera
- transport komfortowym autokarem
- program pobytu
- opieka pilota
- miejsca gratis dla opiekunów (1 na 15 uczestników)
- rezerwacja wstępów
- bilety wstępu
- obiad jedno- lub dwudaniowy lub ognisko
- wszystkie opłaty drogowe i parkingi
- ubezpieczenie NNW – 10.000 zł, KL – 500 zł
Cena nie zawiera
- atrakcji dodatkowo płatnych (pamiątki ze sklepiku – koszt od 2 zł do 20 zł)
Atrakcje w cenie wyjazdu
- wyszczególnione w opisie oferty;
Zakwaterowanie